You are here:  / Blog / Korekcja wzroku

Korekcja wzroku

Wady wzroku to prawdziwa zmora wielu ludzi. Problemy ze wzrokiem mają zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak i co oczywiste, seniorzy. Wszyscy widzimy coraz gorzej! Na pogorszenie wzroku u wielu osób ma wpływ nadmierne korzystanie z telewizora, komputerów, laptopów, tabletów i telefonów. Jednak wiele wad wzroku jest też wrodzonych- nie są zatem konsekwencją prowadzenia niehigienicznego trybu życia. Najpopularniejsze wady wzroku to krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm. Każda z nich jest uciążliwa i obniża komfort codziennego funkcjonowania. Każdą z nich należy więc leczyć!
Sposobem leczenia wad wzroku jest korekcja wzroku. Medycyna czyni na tym polu coraz to nowe, coraz bardziej spektakularne postępy. Dziś korekcja  wzroku nie polega tylko i wyłącznie na noszeniu korekcyjnych okularów. Na rynku dostępnych jest także bardzo wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Coraz bardziej popularna staje się także laserowa korekcja wzroku, jednak niestety nie przy każdej wadzie wzroku można ją przeprowadzić. Ale ponieważ medycyna nieustannie się rozwija, bardzo możliwe, że już za parę lat laserowa korekcja wzroku będzie możliwa w przypadku wszystkich wad wzroku.
Czasem konieczna dla odzyskania zdrowych oczu konieczna bywa operacyjna korekcja wzroku- jednak są to stosunkowo rzadkie przypadki.