You are here:  / Teksty / Psychiatra Katowice

Psychiatra Katowice

Nie bój się poprosić o pomoc

Gdy dostrzegamy problemy związane z naszym zdrowiem psychicznym lub mamy złe samopoczucie, dostrzegamy nadmierną nerwowość oraz gdy obserwujemy nagłe zmiany nastroju, nie możemy tego bagatelizować, warto udać się do psychiatry, aby nas zdiagnozował i powiedział, co nam dolega.
Psychiatra Katowice to specjalista, którego nie należy się bać, psychiatra jest zobowiązany do przestrzegania Kodeksu Etyki Lekarskiej i posługuje się konkretnym zestawem kryteriów diagnostycznych.
Psychiatra Katowice po zdiagnozowaniu co nam dolega, może wprowadzić leczenie farmakologiczne oraz wystawić receptę, nie należy obawiać się wizyty u psychiatry.
Decyzja o wizycie u psychiatry nie jest łatwa, często jednak taką sugestię możemy usłyszeć od lekarza rodzinnego lub psychologa.
Psychiatra nie ocenia, podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, na podstawie wnikliwej rozmowy stara się zrozumieć sytuację danej osoby.
Rozmowa z lekarzem może dotyczyć różnych kwestii w zależności od zgłaszanych problemów.
Lekarz psychiatra Katowice będzie chciał poznać relacje rodzinne, przebieg edukacji, życie uczuciowe, ale też stan zdrowia fizycznego.
Zainteresuje go również jakość snu, apetyt oraz ewentualne zaburzenia neurologiczne, dzięki czemu będzie w stanie wprowadzić odpowiednie leczenie.