You are here:  / Blog / ZMĘCZONE OCZY

ZMĘCZONE OCZY

Pracując kilka godzin przy komputerze, albo siedząc zbyt długo przed telewizorem nasze oczy mogą łzawić, swędzieć lub piec. Konieczny wtedy odpoczynek może wspomóc parę sprawdzonych sposobów.

  1. Dobrym sposobem jest zimny okład, który spowoduje, że mikrokrążenie wokół oczu będzie przebiegało sprawniej, co zmniejszy obrzmienie i zaczerwienienie, a nawet zmniejszy ?worki? pod oczami. Za około 10 złotych można kupić żelowe okulary, które następnie schłodzone w lodówce kładziemy na oczy.
  2. Można przygotować sobie napar z czarnej herbaty i rumianku. Teina zawarta herbacie ma właściwości ściągające a rumianek przeciwzapalne. Po wystudzeniu naparu, namoczyć w nim płatki kosmetyczne i ułożyć na oczach na około 15 minut.
  3. Zielony ogórek ma właściwości odświeżające i łagodzące. Ukroić parę plasterków, schłodzić i kłaść po plasterku na zmęczone oczy, a gdy się ogrzeją zmieniać n zimne.
  4. Mogą też wspomóc produkty z apteki. Należy zakraplać nawilżające krople do oczu, które można kupić w aptece bez recepty.